Системи протипожежного захисту

Системи протипожежного захисту

Проектування систем протипожежного захисту здійснюється індивідуально для кожного об'єкта, але на основі вимог НАПБ, з урахуванням вимог ПУЕ, ГОСТ та ДБН. Тому складання проектів систем протипожежного захисту займає деякий час і реалізується в кілька етапів.

Проектування систем протипожежного захисту починається з вивчення об'єкта. Професійний інженер виїжджає на огляд об'єкта, оцінює розміри, планування, особливості конструкцій і т.д., щоб визначити обсяг робіт та необхідне обладнання. Перед початком проектування необхідно визначити ділянки приміщення або будівлі, схильні до ризику, найбільш небезпечні зони. На ці зони необхідно буде звернути особливу увагу і врахувати їх при складанні проекту. Далі можна починати складати проект та готувати документацію.

Проектування систем протипожежного захисту поряд з вибором оптимального устаткування мають особливу важливість в процесі оснащення приміщення. Проект систем протипожежного захисту - це облік кожної деталі, місця розташування кожної деталі, траєкторії пролягання кожного кабелю, тобто повну схему роботи всієї системи. Головна характеристика проекту систем протипожежного захисту - його оптимальність з точки зору вибору обладнання і розташування всіх елементів. Крім доцільності структури технічних засобів, також важливо врахувати зручність експлуатації системи і простоту поводження з нею, адже найчастіше на підприємстві або в офісі більшість співробітників не мають досвіду експлуатації протипожежних систем будинку і не розуміють важливості правильної і коректної роботи з системою.

Також в проекті систем протипожежного захисту враховується можливість модернізації системи. Технології розвиваються і оновлюються постійно, тому не дивно, що встановлена ??вчора система з новітніми оновленнями завтра може виявитися безнадійно застарілою. Ще один момент, який необхідно мати на увазі при проектуванні систем протипожежного захисту - її ремонтопридатність. Будь-яке обладнання може вийти з ладу. Це нормально для будь-якої техніки - від сокири до синхрофазотрона. Важливо скласти проект так, щоб можна було здійснити ремонт обладнання з мінімальними незручностями.

Зараз за критерієм оптимальності співвідношення якості та вартості фахівці рекомендують установку адресно-опитувальних систем. Однак, є деякі моменти й особливості приміщення або роботи підприємства (наприклад, кількість обладнання або тип матеріалів і речовин, що використовуються у виробництві), які необхідно врахувати в проекті протипожежного захисту та виборі обладнання для даного об'єкта. Ми складемо проект систем протипожежного захисту будь-якого типу відповідно до вимог нормативних актів, а також Вашими побажаннями та уподобаннями.

Проект систем протипожежного захисту повинен бути затверджений відповідними органами і повинен отримати дозвіл введення в експлуатацію. Для цього він повинен відповідати вимогам будівельних норм і правил, що регламентують використання протипожежних систем на об'єктах.