Розробка та інтеграція систем відеонагляду

Розробка та інтеграція систем відеонагляду

Грамотне проектування відеоспостереження є запорукою створення багатофункціональної системи безпеки. Проектування системи відеоспостереження починається з уточнення низки важливих нюансів, які дозволять оцінити розвиток системи в рамках нарощування чисельності серверів і відеокамер, можливість інтегрування відеоспостереження, системи контролю доступу та охоронно-пожежної сигналізації в єдину цілісну систему безпеки.

Результатом проведення цих робіт стане компромісне рішення, що враховує масштаби території, що охороняється, площа самого об'єкта, розміри системи, наявність комунікацій ліній електроживлення, а також необхідні обсяги архівування відеоінформації.

Проектування системи відеоспостереження є багатоетапним процесом, що включає в себе:
оглядання території об'єкта
підготовку техніко-економічного обгрунтування
розробку технічного завдання по системі
підготовку та оформлення технічного проекту на систему
підготовку вихідних даних для програмного забезпечення, керуючого системою
формування робочої документації, в тому числі і проектно-кошторисної
проведення процедури узгодження робочої документації з органами нагляду
підбір та комплектування апаратури відеоспостереження, і проведення її установки на об'єкті
виконання налаштування та проведення діагностики встановлених технічних і програмних средствv
проведення пуско-налагоджувальних робіт апаратури відеоспостереження
остаточна діагностика та приймальні випробування
виправлення всіх недоліків та зауважень проявилися в процесі випробувань
приймання Замовником встановленої системи відеоспостереження та введення її в експлуатацію
З метою допомогти визначитися, яка саме система відеоспостереження буде оптимальною для Вашого об'єкту, пропонуємо відповісти на кілька запитань. Враховуючи ваші відповіді, проектування і монтаж систем відеоспостереження наша компанія проведе на професійному рівні.

1. У яких секторах об'єкта необхідно здійснювати відеоконтроль?

Для цього слід конкретизувати сектора об'єкта, що бідують у відеоконтролю, наприклад, територія парковки, центральний та службовий вхід, зона розміщення касових апаратів тощо. У свою чергу, це дасть можливість:
визначити найважливіші зони для відеоспостереження
провести раціональну розстановку відеокамер, що дозволить не тільки миттєво реагувати службі безпеки на виниклі позаштатні ситуації, але і заощадити фінансові кошти

2. Які завдання Ви ставите перед відеоконтролем?

Можна обмежитися функцією передачі зображення контрольованої зони, а можна задати виконання таких завдань:
виявлення контрольованого об'єкта і виділення його з навколишнього фону
ідентифікація об'єкта - іншими словами розпізнавання об'єкту, будь-то особа людини або ж номерний знак автомобіля.

3. Чи необхідна інтеграція різних систем безпеки в одну?

Якщо ви бажаєте зробити роботу своєї служби безпеки більш ефективною, то вам не обійтися без інтеграції різноманітних охоронних систем. Наприклад, у випадку якщо у вас на об'єкті вже встановлена ??система безпеки, то її можна доповнити сигналами від апаратури відеоспостереження. При цьому для здійснення інтеграції окремих охоронних систем проектувальнику обов'язково знадобиться інформація про вже встановлене обладнання, а також про необхідний рівень їх інтеграції.

До здійснення задуманого можна вибрати два взаємовиключних рішення:
в першому випадку мається на увазі об'єднана система безпеки з єдиним центром управління, який здійснює контроль над окремими модулями: відеоспостереження, пожежної сигналізації, системи контролюючої доступ, охорони периметра об'єкту і т.д.;
в першому випадку мається на увазі об'єднана система безпеки з єдиним центром управління, який здійснює контроль над окремими модулями: відеоспостереження, пожежної сигналізації, системи контролюючої доступ, охорони периметра об'єкту і т.д.;
Кожне з цих рішень має як свої переваги, так і недоліки. Наприклад, повністю об'єднана система безпеки при відмові одного з її компонентів може залишити без охорони весь контрольований об'єкт до моменту усунення неполадок. У теж час незалежна система безпеки огороджена від такого роду нештатних ситуацій тому як у випадку виходу з ладу одного елемента системи, наприклад, пожежної сигналізації, інші її складові будуть продовжувати працювати в колишньому режимі. Побудова об'єднаної системи безпеки обійдеться Замовнику дещо дорожче, ніж її незалежні аналоги, тому як мають велику складність і багатокомпонентної.

4. Як буде проводитися адміністрування системи, локально або ж за допомогою віддаленого доступу?

Проектування систем відеоспостереження може передбачити управління через віддалений або локальний доступ. Віддалений доступ може бути реалізований як за допомогою локальної мережі, так і за допомогою мережі Інтернет. Проект системи відеоспостереження вже заздалегідь враховує всі переваги і побажання Замовника для того щоб здійснити правильний підбір необхідного обладнання.
Наприклад, яка кількість віддалених робочих місць планується створити? Які з них будуть виконувати функції станцій відеоспостереження, що дозволяють переглядати зображення з відеокамер в он-лайн режимі та переглядати відеоархіви без прав внесення до них змін, а через які можна буде в разі потреби керувати спочатку запрограмованими налаштуваннями системи за допомогою адміністративного пароля?

5. Яким має бути дозвіл відеопотоку, його швидкість записування і відтворення, а також тривалість збереження відеоархівів?

Судження про те, що чим довше зберігається архів, тим краще - в даній ситуації застосовувати не варто. Істина проста: чим більше архів, тим дорожче обійдеться записуючий обладнання і відповідно складніше його обслуговування.
Якщо брати до уваги досвід інсталяторів, то можна визначити наступні оптимальні параметри, які можуть бути включені в проект відеоспостереження:
швидкість он-лайн відтворення зображень з відеокамер на монітори відеоспостереження повинна становити 25 кадр/с по одному відеоканалу
перегляд записаного відеопотоку повинен здійснюватися зі швидкістю 5-10 кадрів/секунду на канал
дозвіл відеопотоку повинно бути не менше 720 на 576 пікселів
глибина відеоархіву повинна становити близько 7 днів.
У більшості випадків цих параметрів досить для того, щоб зафіксувати правопорушення, переглянути його і в разі необхідності передати зняті матеріали в правоохоронні органи в якості доказової бази.

6. Який бюджет Ви готові витратити на проектування та монтаж систем відеоспостереження?

Цей пункт є визначальним, перш ніж почнеться проектування системи відеоспостереження. Сучасний ринок апаратури відеоспостереження пропонує найрізноманітніше обладнання, яке відрізняється між собою: ціновим діапазоном і якістю, складністю монтажу та пуско-налагоджувальних робіт. Все це впливає на підсумкову суму бюджету. Замовник повинен мати точне уявлення про те, яку суму він готовий витратити на проектування відеоспостереження цілком.

Грунтуючись на досвіді фахівців нашої компанії та інших інсталяторів, можна зробити висновок, що обладнання, яке планується включити в проект систем відео спостереження, слід підбирати за принципом ціна-якість, а це в своїй більшості добре зарекомендовене обладнання, яке виробляється в різних країнах світу.

Якісне проектування систем відеоспостереження зможе забезпечити максимальне виконання вимог замовника з дотриманням усіх заходів безпеки. Дозволить мінімізувати помилки, в процесі установки системи, правильно розподіляючи всі її складові елементи. Основним профілем Компанії є установка великих комплексних і високотехнологічних систем. Саме тому фахівцями Компанії приділяється дуже велика увага проектним роботам, які є запорукою успішного виконання замовлення.